صفحه اصلیکامپیوترمقالات آموزشی

روش حل مشکل فریز شدن کامپیوتر (قفل کردن ویندوز)

آیا تاکنون فریز شدن کامپیوتر یا قفل کردن آن را تجربه کرده‌اید؟ ما شما را با روش حل مشکل فریز شدن کامپیوتر آشنا خواهیم کرد.

کامپیوترهای شخصی ممکن است به دلایل گوناگونی فریز شوند و مشکلاتی را برای شما ایجاد کنند. در صورتی که کامپیوتر شما در هنگام کار قفل می‌کند یا به عیارتی دیگر، فریز می‌شود، نگران نباشید و این آموزش را تا انتها مطالعه کنید.

آموزش ساده روش حل مشکل فریز شدن کامپیوتر

روش‌های زیادی برای رفع مشکل قفل کردن کامپیوتر شما وجود دارد که هر کدام می‌توانند بسته به نوع مشکل، به کارگیری شوند. در برخی موارد، مشکل قفل شدن کامپیوتر شما با چند ثانیه صبر، حل می‌شود، اما اگر قفل کردن برنامه به مدت زمان طولانی ماندگار شد، باید سریعا کلیدهای ترکیبی Alt + F4 را فشار دهید؛ این قابلیت زمانی به خوبی کار می‌کند که بازی دچار مشکلات گرافیکی باشد، اما در صورتی که کاملا فریز شود، این کلیدهای ترکیبی هم عمل نخواهند کرد.

در این بخش برای دریافت پاسخ از سوی کامپیوتر، باید کلیدهای ترکیبی Ctrl + Alt + Delete را فشار دهید. در ادامه وارد بخش Task Manager خواهید شد که می‌توانید فرمان راه‌اندازی مجدد یا خارج شدن از سیستم را ارائه کنید. در صورتی که باز هم پاسخی دریافت نکردید، ممکن است هیچ راهی به غیر از خاموش کردن مستقیم سیستم نداشته باشید.

روش رفع مشکل فریز شدن کامپیوتر

بد نیست در ابتدا امکان ورود به بخش Task Manager را بررسی کنید؛ برای این کار می‌توانید از کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Esc استفاده کنید. در این قسمت زبانه Processes را مشاهده خواهید کرد که باید آن را انتخاب کنید. در صورتی که زبانه برای شما نمایش داده نشد، کافی‌ست گزینه More Details را انتخاب نمایید تا تمام فرآیندهای در حال اجرا را ببینید. همانطور که می‌دانید، کلیه فرآیندهای سیستم از طریق CPU در حال انجام هستند و شما می‌توانید برنامه‌هایی که در حال استفاده بیش از حد از پردازنده هستند را مشاهده کرده و با انتخاب کردن هر کدام، به کارشان با انتخاب گزینه End Task پایان دهید.

روش رفع مشکل فریز شدن کامپیوتر

دوستان عزیز، گاهی وقت‌ها ممکن است منوی استارت شما فریز شود و راه‌حل آن را هم می‌توان راه‌اندازی مجدد Windows Explorer دانست. برای این کار باید بر روی گزینه موردنظر مطابق با تصویر زیر کلیک کرده و گزینه Restart را انتخاب کنید.

روش رفع مشکل فریز شدن کامپیوتر

همانطور که گفته شد، در صورتی که روش ذکرشده برای حل مشکل فریز شدن کامپیوتر کارآمد نباشد، باید از دکمه اصلی کامپیوتر برای خاموش کردن اجباری دستگاه، استفاده کنید.

همراهان عزیز وب سایت گوشی سنتر، امیدواریم توانسته باشیم آموزش مناسبی را جهت رفع فریز شدن کامپیوتر در اختیار شما قرار دهیم. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن