صفحه اصلی

قطع شدن اینترنت در ایران ؛ آیا اینترنت شما وصل شده است؟ (آپدیت شد)

قطع شدن اینترنت در ایران توانسته مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کند، اما آیا از زمان اتصال مجدد اینترنت با خبر هستید؟

اینترنت در ایران به دلیل شرایط کشور و مشکلاتی که به وجود آمد، قطع شد و کاربران زیادی را دچار مشکل کرد. آمارهای غیر رسمی نشان می‌دهند که گستردگی خسارات مالی بسیار زیاد بوده و هنوز برآوردهای رسمی در این رابطه منتشر نشده است، اما آیا زمان وصل شدن اینترنت مشخص است؟

قطع شدن اینترنت در ایران

پس از گذشت یک هفته از قطعی گسترده اینترنت ایران، گمانه زنی‌های زیادی مبنی بر شکل‌گیری اینترنت ملی را شاهد بودیم، اما باید بدانید که قطع ارتباط اینترنت برای مردم نمی‌تواند جزو هدف های دولت باشد، زیرا نارضایتی‌های زیادی را می‌تواند به دنبال داشته باشد ولی نباید انتظار فیلتر کردن برخی پیام رسان های خارجی را نداشت.

همانطور که می‌دانید اپراتورهای زیادی در کشور مشغول فعالیت هستند که در صورت قطع اینترنت، قطعا کاهش درآمد قابل توجهی را تجربه خواهند کرد، زیرا کاربران مصرف اینترنتی نخواهند داشت که نیازمند خرید بسته های مختلف باشند. ما امیدواریم که با به کارگیری تدابیر لازم، بتوان گام مهمی در تامین و تضمین برقراری دائمی کاربران به اینترنت بین الملل برداشت و هم بتوان مانع از بروز مشکلات شد که قطعا امکان‌پذیر است.

خبرهای زیادی پس از قطعی اینترنت در ایران منتشر شد و حتی بسیاری از نمایندگان هم به حق الناس بودن این موضوع اشاره کردند، اما تحریم آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران هم از سوی آمریکا، نمود بسیار زیادی پیدا کرد؛ آذری جهرمی در واکنش به تحریم شدن از سوی آمریکا اظهار داشت که اجازه نخواهد داد ایالات متحده آمریکا مانع از پیشرفت ایران شود، همچنین اشاره ای هم به شرکت هایی کرد که در ایران فعالیت دارند و تحریم شده‌اند.

هم اکنون که این مطلب در حال تهیه و تنظیم است، اینترنت به صورت کامل متصل نشده و ما در وب سایت گوشی سنتر سعی کردیم تا در حد توان بروزرسانی های لازم را انجام دهیم و قطعا با برقراری مجدد اینترنت، فعالیت به شکل گذشته ادامه پیدا خواهد کرد.

به نظر می‌رسد در روز جاری، یعنی سوم آذرماه شاهد برقراری مجدد اتصال اینترنت اپراتورهای موبایل باشیم، البته این موضوع از منابع آگاه وزارت ارتباطات به گوش رسیده و باید دید که چه خواهد شد. بد نیست بدانید که برقراری مجدد اینترنت در ایران از اینترنت های خانگی در برخی استان ها آغاز شد و هم اکنون به گزارش نت بلاکس، بیشتر از ۷۰ درصد کاربران به اینترنت بین الملل دسترسی دارند.

امیدواریم در آینده نزدیک تمام مردم ایران از حق اتصالشان به اینترنت بهره‌مند شوند و هیچ نگرانی درباره ادامه کسب و کارشان نداشته باشند. باید توجه شود که بسیاری از مردم و کسب و کارهای تجاری و حتی خانگی به اینترنت بین الملل نیازمندند و در صورت قطع شدن، توانایی ادامه زندگی و کسب درآمد نخواهند داشت که همین مسئله می‌تواند شرایط زندگی آن‌ها را سخت و هزینه های مالی زیادی را متحمل دولت خواهد کرد. شما عزیزان می‌توانید وضعیت اتصال اینترنت خود را با ما و کاربران گوشی سنتر به اشتراک بگذارید.

بروزرسانی ۵ آذر (ساعت ۰۱:۲۵ بامداد)

تاکنون اینترنت برای گوشی های موبایل متصل نشده و با این که گزارش های نت بلاکس نشان‌دهنده آمار اتصال بالایی است، اما این مسئله حقیقت ندارد. اخباری مبنی بر اتصال اینترنت موبایل تا آخرین ساعات ۴ آذر منتشر شده بود که هم اکنون به نظر می‌رسد واقعیت نداشته است. آیا ارتباط شما با اینترنت بین الملل برقرار شده است؟

بروزرسانی ۶ آذر (ساعت ۰۰:۲۵ بامداد)

اخبار جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد اینترنت موبایل به زودی و در طول یک روز کاری در استان تهران متصل خواهد شد. همچنین برخی کاربران اطلاع‌رسانی کرده‌اند که اینترنت موبایل آن‌ها به شبکه بین الملل متصل شده‌اند، اما نمی‌توانیم این خبر را رد یا تایید کنیم. اکثر خبرهای منتشرشده نشان می‌دهند اینترنت گوشی های موبایل تا آخر هفته جاری برای اکثر کاربران متصل خواهد شد. در صورتی که شما به اینترنت دسترسی پیدا کرده‌اید، موضوع را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

گوشی سنتر

سردبیر

کارشناس نرم افزار، علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، علی‌الخصوص گوشی‌های هوشمند! بیشتر وقت زندگی شخصی خودم رو برای تولید محتوای درجه یک گذاشتم و هدفم از تاسیس وب سایت گوشی سنتر، تبدیل شدن به یک مرجع نقد و بررسی بوده تا کاربران عزیز بتونن به یک وب سایت درجه یک و بی‌طرف، اطمینان کنند.

نوشته های مشابه

‫۵ نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن