پاک کردن کش مرورگر کروم ، فایرفاکس و سافاری

آیا قصد پاک کردن کش مرورگرهای کامپیوتر را دارید؟ ما در این بخش شما را با روش های ساده پاک کردن کش مرورگر کروم ، فایرفاکس و سافاری آشنا خواهیم کرد.

هنگامی که شما از طریق مرورگرها وارد وب سایت می‌شوید، برخی اطلاعات وب سایت به طور خودکار توسط مرورگر ذخیره می‌شود که اصطلاحا به آن حافظه کش گفته می‌شود. توجه داشته باشید که حافظه کش به خودی خود قابلیت بدی نبوده و می‌تواند سرعت بارگذاری وب سایت را بالا ببرد و زمان انتظار شما را کاهش دهد، اما در برخی موارد هم می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود. ما روش پاک کردن کش مرورگر کروم و فایرفاکس را به شما نشان خواهیم داد.

پاک کردن کش مرورگر کروم

همراهان عزیز وب سایت گوشی سنتر، وب سایت‌های زیادی روش‌های پیچیده‌ای را برای پاک کردن حافظه کش مرورگر گوگل کروم پیشنهاد می‌کنند، اما به جای طی کردن چند مرحله برای رسیدن به بخش موردنظر، کافی‌ست وارد مرورگر شوید و کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Del را فشار دهید تا به صورت مستقیم وارد بخش زیر شوید.

پاک کردن کش مرورگر کروم

هم اکنون باید گزینه All Time را انتخاب کرده تا حافظه کش شما به صورت کامل پاک شود، سپس دو گزینه علامت‌دار را انتخاب کنید و تایید را بزنید.

نکته: در صورتی که قصد دارید تاریخچه جستجوی شما هم پاک شود، می‌توانید گزینه اول را در کادر مربوطه انتخاب نمایید.

پاک کردن کش مرورگر فایرفاکس

در صورتی که از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنید، می‌توانید حافظه کش آن را به صورت کاملا ساده حذف کنید.

شما برای این کار باید وارد مرورگر شوید و از منوی موجود در قسمت بالای سمت راست وارد بخش تنظیمات (Option) شوید، سپس در دسته‌بندی موجود سمت چپ بر روی گزینه Privacy کلیک کرده تا وارد منوی تاریخچه شوید. در این مرحله باید بر روی گزینه Clear Recent History کلیک کرده و مطابق با تصویر زیر، گزینه‌های موردنظرتان برای حذف شدن را انتخاب کنید.

پاک کردن کش مرورگر کروم

پاک کردن کش مرورگر سافاری

یکی دیگر از مرورگرهایی که کاربران زیادی به آن علاقه‌مند هستند را می‌توان مرورگر سافاری دانست. شما باید برای پاک کردن حافظه کش سافاری وارد مرورگر شده و در قسمت بالا، گزینه سافاری (Safari) و به دنبال آن، Preferences را انتخاب کرده و در منوی جدید، گزینه Remove All Website Data را انتخاب کنید. تبریک می‌گوییم، شما موفق شدید کار حذف کش در مرورگر سافاری را به خوبی انجام دهید.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی درباره پاک کردن کش مرورگر کروم ، فایرفاکس و سافاری در اختیار شما قرار دهیم. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

مشخصات

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما