امنیتصفحه اصلیکامپیوترمقالات آموزشی

روش گذاشتن رمز عبور برای ویندوز ۱۰ + آموزش ویدیویی

آیا با روش گذاشتن رمز عبور برای ویندوز ۱۰ آشنا هستید؟ در این مقاله، آموزش روش گذاشتن پسورد برای ویندوز ۱۰ را برای شما فراهم کرده‌ایم.

یکی از مسائلی که همواره برای افراد زیادی اهمیت دارد، تعیین رمز عبور برای کامپیوتر است. شاید شما به اطرافیانتان اطمینان داشته باشید، اما امروزه تمام سیستم‌های کامپیوتری دارای اطلاعات بسیار زیاد و حساسی از زندگی شخصی و کاری ما هستند و ریسک کردن در این رابطه جایز نیست. در این مقاله قصد داریم روش گذاشتن رمز عبور برای ویندوز ۱۰ را آموزش دهیم. شما برای مطالعه این مقاله نیازمند ۲ دقیقه زمان خواهید بود.

گذاشتن رمز عبور برای ویندوز ۱۰

در صورتی که تمایل دارید رمز عبور خوبی برای سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ خود تعیین کنید، بهتر است آن را به خوبی در ذهن حفظ کنید تا مبادا فراموشتان شود و دچار مشکل شوید. ما در گذشته سعی کردیم تا روش بازیابی رمز عبور در ویندوز ۱۰ را آموزش دهیم، اما می‌توانید با یادداشت‌برداری از پسورد یا حفظ کردن آن از مشکلات احتمالی فاصله بگیرید.

شما باید برای تعیین رمز عبور وارد بخش تنظیمات ویندوز ۱۰ شوید؛ این کار از طریق فشردن همزمان کلیدهای ترکیبی Win + I هم امکان‌پذیر بوده و به سرعت می‌توانید وارد بخش موردنظر شوید.

گذاشتن رمز عبور برای ویندوز 10

هنگامی که وارد تنظیمات شدید، ورودی Accounts را انتخاب کرده و سپس برگه گزینه‌های ورود به سیستم در نوار کناری سمت چپ را انتخاب کنید. شما موفق شدید، در این قسمت سر برگ رمز عبور را مشاهده خواهید کرد، کافی‌ست مراحل و اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و موارد موردنظر را در نهایت، تایید نمایید.

روش حذف رمز عبور در ویندوز ۱۰

در صورتی که شما از قبل، اقدام به تعیین رمز عبور کرده باشید و هم اکنون قصد دارید که آن را حذف یا غیرفعال کنید، کافی‌ست دو روش زیر را انجام دهید. یکی از روش‌ها مراجعه به قسمت تعیین رمز عبور است، اما به جای این که در کادرهای مربوطه اقدام به وارد کردن رمز کنید، بخش‌های موردنظر را خالی بگذارید.

یکی دیگر از روش‌های غیرفعال کردن رمز عبور هم از طریق فشرد کلیدهای ترکیبی Win + R جهت بازکردن منوی Run می‌باشد. در این قسمت عبارت netplwiz را وارد کرده و سپس تایید (Enter) را انتخاب کنید. در این بخش، یک باکس مربوط به یوزرها نمایش داده می‌شود که باید علامت گزینه User Must Enter a User Name And Password To Use This Computer را بردارید.

گذاشتن رمز عبور برای ویندوز 10

سیستم از شما می‌خواهد تا یک یوزر را برای ورود انتخاب کنید، با این کار، دیگر نیازی به تعیین رمز نخواهد بود. بد نیست بدانید که این روش نمی‌تواند رمز عبور را به طور کلی حذف کند، بلکه زمان خروج و ورود مجدد به یوزر، باید رمز را وارد کنید.

همراهان عزیز گوشی سنتر، ما توصیه نمی‌کنیم که رمز عبور کامپیوتر خود را حذف کنید، اما تصمیم نهایی بر عهده شماست.

آموزش ویدیویی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن