صفحه اصلیگوشی هوشمندمقالات آموزشی

آموزش تهیه پشتیبان از تنظیمات اندروید ؛ از مخاطبین و دیتای برنامه پشتیبان تهیه کنید

حذف شدن تنظیمات و اطلاعات مخاطبین در اندروید می‌تواند ناراحت‌کننده باشد. ما تهیه پشتیبان از تنظیمات اندروید ، مخاطبین و دیتای برنامه را آموزش خواهیم داد.

سیستم عامل اندروید دارای قابلیت های زیادی همانند تهیه پشتیبان از اطلاعات و تنظیمات بوده که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. تهیه پشتیبان از تنظیمات اندروید در Google Drive یک روش ساده بوده که ما در این مقاله آن را آموزش خواهیم داد. در حقیقت با این کار می‌توانید از تنظیمات، مخاطبین و دیتای برنامه‌ها هم پشتیبان تهیه نمایید.

روش تهیه پشتیبان از تنظیمات اندروید

برای انجام این کار به بخش Settings رفته و از آنجا گزینه System را انتخاب کنید. در این قسمت آیکون Backup برای شما نمایش داده خواهد شد، آن را انتخاب و گزینه Back up to Google Drive را فعال کنید. در صورت تمایل برای تهیه نسخه پشتیبان، روی گزینه Back up Now ضربه بزنید. در زیر این گزینه دسته‌بندی‌هایی که از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه می‌شود، قابل مشاهده هستند؛ برخی از آن‌ها شامل داده برنامه‌ها، اطلاعات تماس‌ها، مخاطبین، تنظیمات دستگاه، تصاویر، ویدیوها و پیام‌ها می‌باشد.

با ورود به بخش Google Drive و رفتن به قسمت Backups که در منوی سمت چپ صفحه قرار دارد، می‌توانید دستگاه‌های مرتبط با حساب خود را مشاهده کنید. شما می‌توانید برای مشاهده جزئیات درباره روش گرفتن پشتیبان و آخرین باری که آن را اجرا کرده‌اید، روی گزینه Recent ضربه بزنید و در صورت تمایل از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید.

توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید این داده‌ها را به صورت جداگانه مانند سایر برنامه‌های پشتیبان، بازیابی کنید، اما هنگام وارد شدن به یکی از حساب‌های Google خود در طی مراحل تنظیم یک دستگاه Android جدید، می‌توانید عملیات بازیابی را کنید. با انجام این کار، بسیاری از برنامه‌های شما دوباره نصب شده و داده‌های ذخیره شده شما را بازیابی می‌کنند.

همراهان عزیز وب سایت گوشی سنتر، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی در زمینه تهیه پشتیبان از اندروید در اختیار شما قرار دهیم. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

گوشی سنتر

سردبیر

کارشناس نرم افزار، علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، علی‌الخصوص گوشی‌های هوشمند! بیشتر وقت زندگی شخصی خودم رو برای تولید محتوای درجه یک گذاشتم و هدفم از تاسیس وب سایت گوشی سنتر، تبدیل شدن به یک مرجع نقد و بررسی بوده تا کاربران عزیز بتونن به یک وب سایت درجه یک و بی‌طرف، اطمینان کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن