گوشی هوشمندمعرفی اپلیکیشنمقالات آموزشی

۶ اشتباه رایج که نباید در برنامه دوستیابی تیندر انجام شود + ثبت نام

آیا شما اطلاعاتی درباره برنامه دوستیابی تیندر دارید؟ در این مقاله شما را با شیوه استفاده و ۶ اشتباه رایج کاربران در برنامه دوستیابی تیندر – Tinder آشنا خواهیم کرد.

روند دوستیابی آنلاین با برنامه تیندر به طور کلی تغییر کرده است، اما کاربران در محبوب‌ترین برنامه دوستیابی، باز هم اشتباهاتی انجام می‌دهند که می‌تواند مشکل آفرین باشد. در این مقاله قصد داریم اشتباهات رایجی که کاربران در برنامه دوستیابی تیندر انجام می‌دهند و باعث می‌شود در دام کاربران تقلبی گرفتار شوند را معرفی و بررسی کنیم.

معرفی برنامه تیندر و شیوه عملکرد آن

برنامه دوستیابی تیندر را می‌توان یکی از بهترین برنامه های دوستیابی برای گوشی های هوشمند معرفی کرد که به شما اجازه می‌دهد تا از طریق پروفایل‌های کاربران، دوستان جدیدی را در فاصله ۱۰۰ مایلی خود پیدا کنید. در حقیقت برنامه دوستیابی Tinder شرایط را برای برقراری ارتباط با یکدیگر فراهم خواهد کرد.

شما می‌توانید جزئیات و اطلاعات اندکی از کاربران همانند نام، شغل و سن را در کنار تصاویر مشاهده کنید، همچنین با ورود به صفحه افراد می‌توانید اطلاعات کامل‌تری به دست آورید.

در صورتی که تمایل دارید تا استفاده از برنامه دوستیابی تیندر را تجربه کنید، می‌توانید آن را برای گوشی های اندروید و آی او اس دانلود کرده و پروفایل خود را ایجاد کنید، همچنین امکان فعالیت از طریق وب‌سایت تیندر هم وجود دارد. هم اکنون شما می‌دانید با چه نوع شبکه اجتماعی سر و کار دارید، اما برخی اشتباهات احتمالی می‌توانند مشکل آفرین شوند که باید مورد توجه قرار گیرند.

۱: افتادن در دام کاربران جعلی

دوستان عزیز، توجه داشته باشید که همواره پروفایل های جعلی دارای علائم هشداردهنده هستند، در حقیقت اطلاعات بسیار اندکی از خودشان در کنار یک تصویر که به نظر می‌رسد تصویر یک سهام است، قرار داده‌اند، اما باز هم جعلی بودن پروفایل را نمی‌توان از روی نمایه تشخیص داد.

در صورتی که شما لینک‌هایی مبنی بر سرویس های جایگزین، پیام‌هایی که به نظر می‌رسند به صورت خودکار ارسال شده‌اند یا پیام‌های رمانتیک و عاشقانه‌ای که به مرور زمان ارسال می‌شوند، دریافت کردید، احتمالا با یک کاربر فیک مواجه هستید.

۲: ارسال بیش از حد اطلاعات شخصی در برنامه تیندر

با این که برنامه تیندر امکان نمایش دوستان مشترک در فیسبوک را ندارد، اما برقراری اتصال میان حساب های کاربری اینستاگرام و اسپوتیفای امکان‌پذیر است. در صورتی که شما هنگام پیوند دادن حساب های کاربری سایر شبکه های اجتماعی به برنامه تیندر دقت نکنید، ممکن است اطلاعات بیشتری از خودتان را در معرض نمایش قرار دهید و دچار مشکل شوید.

جستجوی معکوس تصاویر، تگ های مربوط به مکان و سایر ابزارهای رایج می‌توانند برای شناسایی شما توسط سایر افراد مورد استفاده قرار گیرند. با این که لازم است مقداری از اطلاعات شخصی خود را به اشتراک بگذارید، اما باید نسبت به حفظ حریم خصوصی خودتان در برنامه دوستیابی تیندر هم اطمینان حاصل کنید. آدرس خانه، محل کار یا سایر اطلاعات شخصی مهم را تحت هیچ شرایطی به اشتراک نگذارید.

۳: انتخاب تصویر پروفایل نادرست

بسیاری از کاربران پس از ورود به تیندر وقت خود را برای مطالعه جزئیات تمام پروفایل‌ها تلف نخواهند کرد و به همین علت، تصاویر نمایه بسیار حائز اهمیت خواهند بود، همچنین پروفایل‌هایی که دارای تصاویر گروهی هستند را نمی‌توان مورد تایید قرار داد. برخی از اشتباهاتی که نباید در زمینه به کارگیری تصویر پروفایل انجام دهید، عبارتند از:

 • تصاویری که چهره شما توسط عینک آفتابی و کلاه پوشانده شده است.
 • تصاویری که از فاصله دور گرفته شده‌اند.
 • تصاویری که در آن از الگوهای مختلف یا تصاویر حیوانات استفاده شده است.
 • تصاویری که در آن لبخند نباشد.

برنامه دوستیابی تیندر

شما می‌توانید تصاویر گفته شده را در بخش های دیگر پروفایل قرار دهید، اما در صورتی که آن‌ها را برای نمایه در نظر گرفته و قرار دهید، احتمالا مخاطبین کمتری پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید، قطعا کاربرانی که از چنین تصاویری هم استفاده کرده‌اند را نمی‌توان مورد تایید قرار داد.

۴: داشتن انتظارات غلط درباره برنامه تیندر

قطعا استفاده از برنامه تیندر یک روش عالی برای آشنایی با افراد جدید خواهد بود، اما شما باید انتظارات خود را مدیریت کنید. بهتر است بدانید کاربران شبکه اجتماعی تیندر به دلایل گوناگونی فعالیت دارند و این بدان معنا نیست که خواسته‌هایتان یکی باشد یا همه به دنبال چیزی باشند که شما هستید.

نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد اکثر کاربران برنامه Tinder برای یافتن معشوقه خود در حال فعالیت هستند، اما در عین‌حال افرادی هم برای ملاقات با دوستان یا صرفا کسب اعتماد به نفس فعالیت دارند؛ در حقیقت لازم است سطح انتظارات خود را بالا نبرده و فعالیت منطقی داشته باشید.

۵: نوشتن اطلاعات ناصحیح بر روی پروفایل

نیت و هدف تمام کاربران از ورود به برنامه تیندر خالصانه نیست، اما اگر شما می‌خواهید فعالیت سالمی داشته باشید، بهتر است اطلاعات ناصحیح و غیر واقع به اشتراک نگذارید. فعالیت صحیح شما در این شبکه اجتماعی باعث می‌شود بتوانید شریک و دوست بالقوه خود را پیدا کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از تصاویر ویرایش‌شده می‌تواند نتایج معکوس برای شما رقم بزند، همچنین از تصاویر قدیمی هم استفاده نکنید؛ این موارد باعث ایجاد مشکلات بیشتری نسبت به ارزشی که دارند، خواهند شد.

سعی کنید از اسم واقعی یا حداقل نام مستعار خود در پروفایل کاربری استفاده کنید تا بدین ترتیب، سایر کاربران بتوانند به شما اعتماد کنند، این مسئله در حالت معکوس هم وجود دارد، یعنی شما نباید به کاربرانی که دارای نام کاربری مشکوک هستند، اطمینان کنید.

۶: قرار دادن میزان سن حقیقی

برنامه تیندر برای کاربران ۱۸ سال به بالا است؛ با این که توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی تیندر تلاش می‌کنند از دسترسی کاربران با سنین کم جلوگیری کنند، اما همواره این مسئله امکان‌پذیر نیست، زیرا ممکن است برخی کاربران با استفاده از برنامه تیندر پلاس، محدوده قانونی سن را دور بزنند؛ بد نیست بدانید که تیندر دارای کاربرانی با سنین بالای ۱۰۰ سال هم هست.

روش نصب و فعال کردن تیندر

نصب و فعال کردن برنامه تیندر از دو روش وارد کردن شماره تلفن همراه و حساب کاربری فیسبوک امکان‌پذیر است، اما از آن جایی که دسترسی به این برنامه در ایران و از طریق شماره تلفن، امکان‌پذیر نیست، باید از طریق معرفی حساب کاربری فیسبوک، ثبت نام را انجام دهید.

ابتدا باید وارد فیسبوک شوید و با کلیک روی گزینه Sign Up، ثبت نام را برای ایجاد یک حساب کاربری انجام دهید. در ادامه شما باید برای احراز هویت خود، شماره تلفن را وارد کرده و کار تایید را انجام دهید.

ثبت نام در فیسبوک

پس از آن که توانستید حساب کاربری فیسبوک ایجاد کنید، کافی‌ست وارد برنامه تیندر شوید و روی گزینه Log In With Facebook کلیک کنید تا بتوانید وارد آن شوید. در ادامه باید اجازه کلیه دسترسی‌ها را به تیندر بدهید که جایی برای نگرانی وجود ندارد، اما باید بدانید که امکان انتشار پست از تیندر در فیسبوک، وجود نخواهد داشت. به همین سادگی توانستید حساب کاربری تیندر خود را از طریق فیسبوک ایجاد کنید. توجه داشته باشید که بهتر است از یک وی پی ان برای این کار، استفاده کنید تا بتوانید با خیال راحت، مراحل را پشت سر بگذارید.

ثبت نام در تیندر با فیسبوک

دوستان عزیز، برنامه‌های زیادی در زمینه دوستیابی در دسترس قرار دارند، اما برنامه تیندر توانسته نظرات زیادی را به خود جلب کند و همین مسئله نیز باعث می‌شود کاربران اشتباهاتی انجام دهند و دچار دردسر شوند. در این مقاله سعی شد تا تعدادی از اشتباهات کاربران گفته شود، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که تجربه‌ای از کار کردن با برنامه Tinder در اختیار دارید، آن را در با ما و در گوشی سنتر مطرح کنید.

دانلود برنامه دوستیابی تیندر: اندرویدآی او اس

مطالب پیشنهادی:

۵ روش حل مشکل کار نکردن صفحه لمسی گوشی اندروید

معایب گوشی A30s ؛ با خرابی و راه حل های مشکلات سامسونگ A30s آشنا شوید

۸ علت سرعت کم اینترنت گوشی موبایل + راه حل

آموزش کامل حذف اکانت جیمیل در اندروید ، کامپیوتر و iOS

۱۰ مورد از مشکلات رایج گلکسی نوت ۱۰ + راه حل آن‌ها

گوشی سنتر
برچسب ها

سردبیر

کارشناس نرم افزار، علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، علی‌الخصوص گوشی‌های هوشمند! بیشتر وقت زندگی شخصی خودم رو برای تولید محتوای درجه یک گذاشتم و هدفم از تاسیس وب سایت گوشی سنتر، تبدیل شدن به یک مرجع نقد و بررسی بوده تا کاربران عزیز بتونن به یک وب سایت درجه یک و بی‌طرف، اطمینان کنند.

نوشته های مشابه

‫۷۷ نظرها

  1. سلام خسته نباشید میخاستم بدونم اگه این برنامه رو پاک کنیم یا لوگ اوت کنیم بازهم تو برنامه نشون میده شخص رو یا به خاطر عدم فعالیت نشون نمیده شخصو؟؟ ولی دیلیت اکانت نکنیم؟

   1. با سلام
    بهتره که ابتدا وارد تنظیمات برنامه شوید و گزینه Delete Account رو انتخاب کنید تا به طور کامل حساب کاربری رو حذف کنید.
    سپاس

   2. خانم ها و آقایان گرامی برنامه تیندر چند هفته ای هستش که ما ایرانی ها رو تحریم‌ کرد ، و اگر اکانت خود را پاک بکنید دیگه هیچ موقع موفق به دریافت کد نخواهید شد.

    1. نه آقای محترم.همین امروز برای من ایران رو هم آورد.کد رو هم فرستاد برام.برید آخرین ورژن تیندر رو از گوگل استور دانلود کنید.

  2. سلام اینکه چجوری کسی رو که قبلا باهاش مچ شدیم واز صفحه ما پاک شده رو دوباره باهاش مرتبط بشیم رو میخواستم بدونم ممنون میشم راهنمایی کنید

 1. سلام
  چطور میتونیم متوجه بازدید مجدد یا آخرین بازدید فردی که در تیندر با او آشنا شدیم، بشویم؟
  ممنون

  1. با سلام خدمت شما
   متاسفانه به نظر می‌رسه نسخه رایگان برنامه تیندر چنین قابلیتی نداشته باشه، اما نسخه طلایی اون که نیاز به پرداخت هزینه اشتراک ماهانه داره، ممکنه قابلیت های مشابه موردنظر شما رو داشته باشه.
   با سپاس

  1. با سلام خدمت شما
   لطفا شیوه دانلود برنامه و راه اندازی رو بفرمایید دقیق که بتونم راهنماییتون کنم. نسخه اندروید دستگاهتون رو هم بفرمایید.
   با سپاس

  1. با سلام خدمت شما
   بررسی که انجام شد نشون میده که امکان تغییر سن از طریق برنامه تیندر وجود نداره، اما میتونین حسابتون رو حذف کنید و ابتدا یک اکانت فیسبوک بسازید و با حساب فیسبوکتون در تیندر عضو شید. با این کار، میتونین سن خودتون رو در فیسبوک تغییر بدید و پس از ۲۴ ساعت، تغییرات موردنظرتون در تیندر به صورت خودکار اعمال میشه.
   با سپاس

 2. در مراحل ساخت اکانت،شماره تلفن میخاد،ولی اصلا کشور ایران تو لیست نیست(البته من ایمیل وریفای هم کردم ولی فون وریفای الزامیه) 🙁

  1. با سلام خدمت شما
   این برنامه در گوگل پلی هم در صورت ورود با آی پی ایران در دسترس قرار نداره و بهتره برای ورود از حساب فیسبوک استفاده کنید. ابتدا یک حساب کاربری در فیسبوک ایجاد کنید و شماره تلفن و کار تایید ایمیل رو انجام بدید، بعد برنامه تیندر رو نصب و از حساب فیسبوک برای ورود استفاده کنید.
   با سپاس

 3. باسلام
  چرا تیندر من وقتی کشی لایک‌میکنه نمیتونم بهش پیام بدهم و این پیام را میدهد some thing is wrong
  با تشکر

  1. با سلام خدمت شما
   نظرتون رو ثبت کردم تا کاربرانی که میدونن بتونن راهنماییتون کنن، اما به نظر میرسه که باید ابتدا درخواست دوستی ارسال کنید، در هر صورت امیدوارم راهنمایی لازم به شما ارائه بشه.
   با سپاس

 4. سلام چگونه میشود به کسی که لایکش کردیم پی ام بدیم چند نفر لایک طلایی کردن که نمیشه آنها رو دید با تشکر

  1. سلام فقط موقعی میتونی کسانی که شمارو لایک کردن ببینید یا مسیج بدید که شما هم اون طرف مقابل رو لایک کرده باشید

  1. با سلام
   ابتدا باید یک اکانت فیسبوک ایجاد کنید تا بتونید از طریق اون وارد برنامه بشید، اما امکان داره مشکل از وی پی ان هم باشه.
   در هر صورت از بخش ارتباط با ما، مشکل رو بیان و ارسال کنید تا به طور مستقیم بتونیم برای رفع مشکل از طریق ایمیل با شما ارتباط برقرار کنیم؛ باید مشکل و اخطارهای احتمالی برنامه رو ببینیم و بتونیم نظر قطعی رو ارائه بدیم.
   سپاس

   1. سلام خسته نباشین من تیندرو نصب کردم ولی پیش شماره ایران رو متاسفانه نداره ولی از طریق فیس بوکم امتحان کردم بازم نتونستم اکانت بسازم، میشه راهنمایی کنین که باید چیکار کنم ک بتونم اکانت تبندر بسازم؟؟؟

  1. با سلام سیستم کار تیندر رایگان به این صورت هست که اگر کسی شمارو لایک کنه پروفایل اون شخص تا چند تصویر بعد از تصویر اولی که میبینید نمایش داده میشه بهتون اگر شما هم اونو لایک کنید در اصطلاح باهم مچ میشید و میتونید به هم پیام بدید اگر شخصی که شمارو لایک کرده رو اتفاقی نبینید و لایکش نکنید بدون پرداخت هزینه اشتراک ماهانه هیچ رقمه نمیشه دید کیا لایکت کردن // پس بهترین کار اینه به محض اینکه دیدید کسی لایکتون کرده تا چند تصویری که بهتون نشون میده رو لایک کنید شاید اتفاقی با هم مچ شدید // متاسفانه هزینه پرداخت اشتراک ماهانه تیندر به شدت بالاست

 5. سلام
  امکان این هست راهی باشه تیندر شماره تلفن نخواد
  آخه اکانت فیسبوک ساختم شماره ایران رو هم قبول کرده بعد که وارد تیندر که نصب کردم میشم برنامه فعال نیست و اشخاص رو پیدا نمیکنه
  گمونم شماره ایران مشکل ایجاد کرده جدیدا

  1. باید گیفت پلی استور تهیه کنید به مبلغ مورد نیاز بعدش ردیم کنید و برنامه رو به گلد اپگرید کنید تا بتونید ببینید

 6. سلام.من تو برنامه بودم ولی هر چند وقت یه بار مجدد میگه باید از طریق تلفن یا فیسبوک حساب کاربریم تایید بشه.الانم که دیگه کد ایران رو نداره.اکر اکانت فیسبوک بسازم و وارد برنامه بشم کاربری قبلیم حذف میشه؟

  1. با سلام
   یک اکانت فیسبوک بسازید و به برنامه معرفی کنید تا فعالسازی و تایید هویت انجام بشه. مشکل خاصی نیست و حل شدنیه.
   سپاس

    1. با سلام
     خب شما یه حساب کاربری فیسبوکی معرفی کردید که به حساب کاربری تیندر شما متصل نیست. باید همون کاربری فیسبوکی رو وارد کنید که موقع ثبت نام به حساب تیندرتون متصل کردین.
     سپاس

     1. تا جایی که یادمه موقع ثبت نام با شماره تلفن ثبت نام کردم و اونموقع ایران حذف نشده بود

     2. با سلام
      بهتره یک حساب کاربری فیسبوک جدید بسازید و با اون مجددا ثبت نام کنید. در هر صورت پیغام خطایی هستش که داره نمایش میده و باید حل کنید برای ورود.
      سپاس

  1. با سلام
   به دلیل اینکه امکان رفع پیغام موردنظر شما فقط با وارد کردن حساب کاربری فیسبوک موردنیاز امکان پذیره و شما میفرمایید اینطور نیست و حساب کاربری دیگه ای رو وارد نکردید، نتیجه گیری میشه کرد که باید حساب جدیدی بسازید.
   سپاس

 7. سلام
  من تیندرو نصب کردم ولی کشور ایران و کد ایران نیست برای ارسال کد
  ایا راهی هست بتونم کد فعال سازی رو دریافت کنم

   1. سلام نه فیسبوک هم نمیخواد از من فقط کد ایران می‌خواد یعنی فقط تلفن می‌خواد گزینه فیسبوک نداره چکار میشه کرد ؟؟

 8. سلام
  حساب کاربری قبلیم با شماره تلفن بود که الان کد ایران رو نداره!
  الانم می خوام اکانت جدید بسازم فقط با شماره تلفن میشه نه با فیس بوک!
  چاره ای وجود نداره؟؟

  1. با سلام
   امکانش نیست، باید ورود کنید و از بخش تنظیمات، گزینه Delete Account رو انتخاب و تایید کنید. در نهایت برنامه رو هم از گوشی پاک کنید.
   سپاس

 9. من پارسال اکانت داشتم کلا پاک کردم اکانتمو الان دوباره میخوام اکانت بسازم کد ایران نمیاره، (با وی پی ان) ، اکانت فیسبوک ساختم شمارمو ایمیلمم سرتیفیکیت شد، از طریق اون خواستم اکانت تیندر جدید بسازم ولی باز نمیشه، میگه میشه لاگ این کرد نه کریت نیو اکانت. باهاش اگه بخوای اکانت بسازی باید دوباره شماره ایرانو تو اپ بزنی. از هر راهی میرم میرسم آخر به اون قسمت کد و شماره ایران که نداره. واقعا دیگه عصبی شدم، چیکار کنم؟

  1. با سلام
   مجددا ساخت اکانت تیندر انجام میشه تا ببینیم چه مشکلاتی به وجود آمده. نتیجه اطلاع رسانی میشه.
   سپاس

 10. سلام وقت بخیر. من اکانت فیس بوک ساختم با اون تیندر ثبت نام کردم ولی هر کاری میکنم لاگین نمیشه. میزنه شما قبلا وارد شدید. میشه راهنماییم کنید

   1. با سلام
    یک ایمیل جدید بسازید و مجددا با یک شماره موبایل دیگه، اکانت فیسبوک ایجاد کنید. این مراحل رو با یک فیلترشکن انجام بدید و در نهایت با همون فیلترشکن وارد برنامه تیندر بشید و ثبت نام کنید. روش ثبت نام به مطلب تیندر افزوده شد و میتونید مشاهده کنید.
    سپاس

  1. با سلام
   کد برای ایران فرستاده نمیشه و باید ثبت نام رو از طریق اکانت فیسبوک انجام بدید.
   سپاس

 11. با فیسبوک هم میخوایم ثبت نام بکنیم بازهم شماره تلفن میخواد چرا الکی میگین با فیسبوک شماره لازم نیس!!!

  1. با سلام
   ببینید، یا باید از طریق ارائه شماره وارد تیندر بشید که خب امکانش نیست، یا باید از طریق فیسبوک ثبت نام کنید که تا الان ما خودمونم انجام دادیم و مشکلی نبوده، مگر اینکه ثبت نام شما در فیسبوک به درستی انجام نشده باشه و اونجا شماره ارائه نداده باشید.
   سپاس

 12. سلام من یه بار اشتراک گلد خرید حالا بدون هماهنگی من خودش از تمدید میکنه و هزینه برمیداره چطور میتونم جلوی این کار رو بگیرم

 13. سلام ممنون از راهنماییتون، چندتا سوال داشتم ۱. با کسی مچ شدیم و پیام دادیم، چند روز پیامی ندادیم ، یه نفر دیگه رو لایک کردم اون مورد مچ شده کلا پاک شد حتی پیامها ش، چطوری دوباره باهاش مرتبط بشم، سرچ هم کردم فایده نداشت، ۲. من برنامه رو باز میکنم نشون میده داره جستجو میکنه ولی کسی نمیاد البته محدوده ما احتمالا تعدادشان کمه، این مشکلات مربوط به حذف کد نیست؟ و ممکنه با وجود جستجو کردن غیر فعال شده باشه؟ ببخشید و۳. من کس دیگه ای برنامه رو برام نصب کرده چطوری با فیس بوک مرتبطش کنم چون به نظرم با تلفن نصب کرده، ممنون

  1. با سلام
   پیام شما رو تایید کردم تا دوستانی که دقیقا اطلاع دارن به شما پاسخ بدن.
   اما درباره سوال سوم شما، چون امکان نصب این برنامه از طریق وارد کردن شماره همراه فراهم نیست، بعید به نظر می‌رسه ثبت نام از طریق فیسبوک انجام نشده باشه!
   سپاس

 14. تازگی تیندر ایران رو تحریم کرد و دیگه کد تایید نمیفرسته حتی اگر خودت رو داااار بزنی جلوش

 15. سلام وقت بخیر ببخشید درباره این که چجوری شخصی رو که قبلا با او مچ شدیم دوباره باهاش مرتبط بشم میشه راهنمایی کنید

  1. با سلام
   سوال شما دوست عزیز رو تایید کردم تا دوستانی که دقیقا اطلاع دارند، راهنمایی لازم را ارائه کنند. البته فکر می‌کنم قبلا یکی از کاربران، پاسخ این رو به دوستان دیگر دادن.
   سپاس

 16. جناب ما حساب فیسبوک فعال داریم ولی بازم با لوگین با فیسبوک به صفحه تایید شماره تلفن میره
  ظاهراً شماره تلفن مجازی هم نمیتونیم بیازیم چاره چیه ؟؟

  1. با سلام
   در تلاش هستیم که راهی برای ساخت شماره مجازی ایجاد کنیم. در حقیقت تست کنیم که اوکی باشه … مطلب رو آپدیت خواهیم کرد.
   سپاس

 17. با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم کسی رو که به اشتباه در تیندر بلاک کرده ایم چگونه میتوان آنبلاک کرد ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن