صفحه اصلیکامپیوترمقالات آموزشی

آموزش جلوگیری از حذف خودکار فایل در ویندوز ۱۰ و Recycle Bin

آیا فایل های موجود در سطل آشغال به صورت خودکار در ویندوز ۱۰ حذف شده‌اند؟ ما روش جلوگیری از حذف خودکار فایل در ویندوز ۱۰ و Recycle Bin را به شما نشان خواهیم داد.

یکی از ویژگی های ویندوز ۱۰ را می‌توان حذف خودکار اطلاعات موجود در سطل زباله دانست که به منظور خالی کردن فضای هارد انجام می‌شود، دانست. این قابلیت اقدام به حذف فایل‌هایی خواهد کرد که بیشتر از ۳۰ روز است که در Recycle Bin قرار دارند و به نظر اهمیتی ندارند، اما این احتمال وجود دارد که شما در آینده به این فایل‌ها نیاز پیدا کنید یا به اشتباه حذف کرده باشید. ما در این بخش سعی داریم تا روش جلوگیری از حذف ناگهانی فایل در Recycle Bin ویندوز ۱۰ را آموزش دهیم.

جلوگیری از حذف خودکار فایل در ویندوز ۱۰

دوستان عزیز، ما توصیه می‌کنیم که هرگز از سطل زباله ویندوز برای ذخیره برخی فایل‌ها استفاده نکنید، زیرا می‌تواند برای شما دردسرساز شود. برای دستیابی به این قسمت از تنظیمات، کافی‌ست از مسیر تنظیمات وارد بخش سیستم و سپس، ذخیره‌سازی شوید، همچنین امکان استفاده از کلیدهای ترکیبی Windows + I هم برای ورود سریع به این بخش وجود دارد.

در صورتی که قصد دارید قابلیت حذف خودکار فایل در ویندوز ۱۰ را غیرفعال کنید، تنها کافی‌ست گزینه Off را انتخاب کنید. شما می‌توانید برای پیکربندی فضای ذخیره‌سازی وارد بخش Configure Storage Sense Or Run It Now شوید.

جلوگیری از حذف خودکار فایل در ویندوز 10

شما می‌توانید مدت زمان حذف خودکار فایل‌ها را هم تعیین کنید، به عنوان مثال، امکان تنظیم حذف خودکار فایل های سطل زباله را می‌توانید از ۳۰ روز یا به صورت هفتگی و روزانه تغییر دهید. در صورتی که قصد غیرفعال کردن قابلیت حذف خودکار فایل در ویندوز را داشته باشید، می‌توانید آن را در این قسمت و با کلیک کردن بر روی گزینه ِDelete Temporary Files That My Apps Arent Using هم انجام دهید؛ در حقیقت باید تیک مربوطه را بردارید.

جلوگیری از حذف خودکار فایل در ویندوز 10

همراهان عزیز وب سایت گوشی سنتر، امیدواریم توانسته باشیم به شما در حفظ فایل‌های موردنیازتان و جلوگیری از حذف خودکار آن‌ها در ویندوز ۱۰ کمک کرده باشیم. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

گوشی سنتر

سردبیر

کارشناس نرم افزار، علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، علی‌الخصوص گوشی‌های هوشمند! بیشتر وقت زندگی شخصی خودم رو برای تولید محتوای درجه یک گذاشتم و هدفم از تاسیس وب سایت گوشی سنتر، تبدیل شدن به یک مرجع نقد و بررسی بوده تا کاربران عزیز بتونن به یک وب سایت درجه یک و بی‌طرف، اطمینان کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن