صفحه اصلیگوشی هوشمندمقالات آموزشی

آموزش حل مشکل شارژ نشدن گوشی + ویدیو

آیا باتری گوشی هوشمند شما شارژ نمی‌شود؟ ما شما را با روش های حل مشکل شارژ نشدن گوشی هوشمند آشنا خواهیم کرد.

گوشی های هوشمندی که ما در اختیار داریم، نیازمند شارژ مجدد هستند، اما گاهی وقت‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شویم که باعث می‌شوند هنگام اتصال کابل شارژ به دستگاه، عملیات شارژ انجام نشود. همانطور که استحضار دارید، این مسئله می‌تواند باعث ناراحتی شما شود، زیرا باید گوشی را برای تعمیر ارسال کنید و نیازمند هزینه خواهد بود.

حل مشکل شارژ نشدن گوشی

دوستان عزیز، قبل از آن که بخواهید گوشی را به تعمیرکار بدهید، بد نیست روش‌هایی را برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی به کارگیری نمایید.

حل مشکل شارژ نشدن گوشی

۱: پریز برق را چک کنید که بدون مشکل باشد؛ سعی کنید این کار را با اتصال دستگاه‌های جداگانه به برق امتحان کنید.

۲: در صورتی که گوشی خود را با کامپیوتر و از طریق پورت USB شارژ می‌کنید، اطمینان حاصل کنید پورت مربوطه با سایر دستگاه‌ها به خوبی کار می‌کند.

۳: یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن گوشی را می‌توان فراهم نشدن انرژی برق کافی توسط منبع انرژی عنوان کرد. سعی کنید دستگاه خود را در منابع انرژی مختلفی امتحان کنید.

۴: در صورتی که منبع انرژی مشکلی ندارد، ممکن است عیب کار در آداپتور باشد؛ سعی کنید از یک آداپتور جدید استفاده کنید تا بتوانید درستی فرضیه را آزمایش نمایید.

۵: در صورتی که مشکل از آداپتور نباشد، بهتر است به کابل شارژ مشکوک شوید. کابل‌های زیادی در بازار برای برقراری ارتباط جهت شارژ گوشی وجود دارند که می‌توانید جهت حل مشکل شارژ نشدن گوشی استفاده کنید.

۶: گاهی وقت‌ها ممکن است مشکل از لوازم جانبی غیر رسمی باشد، به عنوان مثال، کابل شارژ موردنیاز گوشی های آیفون نیازمند میکروچیپ‌های مخصوصی هستند که دارای مجوز می‌باشند و اگر از میکروچیپ‌های فاقد مجوز استفاده کنید، امکان دارد گوشی شما شارژ نشود.

۷: یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث شارژ نشدن گوشی شود، نشستن گرد و غبار بر روی پورت شارژ می‌باشد. شما می‌توانید با روش‌های مختلفی اقدام به پاک کردن پورت شارژ کنید. بد نیست بدانید که گرد و غبار می‌تواند مانع برقراری اتصال میان گوشی و منبع انرژی شود.

در صورتی که مشکل شارژ نشدن گوشی شما با در نظر گرفتن موارد بالا حل نشود، قطعا مشکل سخت افزاری بوده و موارد پایین، ارزش بررسی را خواهند داشت.

۱: ساده‌ترین روش برای حل بسیاری از مشکلات گوشی را می‌توان راه‌اندازی مجدد دستگاه عنوان کرد؛ بهتر است گوشی خود را خاموش و مجددا روشن کنید، این امکان وجود دارد که عیب باتری رفع شود.

۲: یکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث شارژ نشدن گوشی شود، بروز مشکلات نرم افزاری است؛ شما می‌توانید نرم افزار گوشی خود را بروزرسانی کرده و مجددا امتحان کنید.

۳: در صورتی که چند سالی‌ست از گوشی خود استفاده می‌کنید، ممکن است عمر باتری شما به پایان رسیده باشد و باید یک باتری جدید خریداری کنید.

۴: آسیب ناشی از آب می‌تواند مانع شارژ شدن گوشی شود و هیچ راهی برای فهمیدن این مسئله وجود ندارد، مگر آن که دستگاه خود را برای تعمیر به یک تعمیرکار ماهر واگذار کنید. ما در گوشی سنتر روش های نجات گوشی در آب افتاده را آموزش داده‌ایم و بد نیست آن را برای افزایش اطلاعات خود و به کارگیری در چنین لحظات حساسی مطالعه کنید.

گوشی سنتر

سردبیر

کارشناس نرم افزار، علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، علی‌الخصوص گوشی‌های هوشمند! بیشتر وقت زندگی شخصی خودم رو برای تولید محتوای درجه یک گذاشتم و هدفم از تاسیس وب سایت گوشی سنتر، تبدیل شدن به یک مرجع نقد و بررسی بوده تا کاربران عزیز بتونن به یک وب سایت درجه یک و بی‌طرف، اطمینان کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن