خلاقیتشبکه های اجتماعیصفحه اصلیمقالات آموزشی

۶ نکته مهم و ساده گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام

گرفتن تصاویر جذاب و باکیفیت می‌تواند در افزایش فالوور اینستاگرام نقش زیادی داشته باشد. ما شما را با ۶ نکته مهم گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام آشنا خواهیم کرد.

روش های زیادی برای افزایش فالوور در اینستاگرام وجود دارد که می‌توان استفاده از هشتگ های مناسب را به عنوان یکی از ساده‌ترین روش های جذب مخاطب دانست، اما به خاطر داشته باشید که شبکه اجتماعی اینستاگرام ، یک فضای ایده‌آل برای اشتراک گذاری تصاویر است. اولین قدم برای موفقیت در اینستاگرام را می‌توان گرفتن تصاویر جذاب دانست. ما در این مقاله قصد داریم روش های گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام را آموزش خواهیم داد.

گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام

همراهان عزیز وب سایت گوشی سنتر، توجه داشته باشید که خرید فیک ممبر برای حساب کاربری اینستاگرام نمی‌تواند تضمین‌کننده موفقیت باشد. کافی‌ست با گذاشتن ۲ دقیقه وقت و مطالعه این مقاله از روش مهم و تاثیرگذار در جذب نظر مخاطبین مطلع شوید و کار خود را آغاز کنید. همانطور که گفته شد، تهیه و اشتراک گذاری تصاویر جذاب می‌تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت شما در اینستاگرام داشته باشد.

۱: استفاده از نور طبیعی

گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام

اعتماد کردن به نور فلاش گوشی برای گرفتن عکس را نمی‌توان کار درستی دانست. با این که فلاش می‌تواند نور موردنیاز شما برای موضوعات مختلف عکاسی را تامین کند، اما تصاویر خیلی روشن به نظر می‌رسند و می‌توان گفت که جذابیت خود را از دست خواهند داد. سعی کنید برای گرفتن عکس از نور طبیعی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از درخشش کامل نور خورشید، همان مشکل فلاش را به وجود خواهد آورد. سعی کنید نور خورشید را به وسیله برخی ابزار خاص همانند یک ورق طلایی رنگ یا نقره‌ای منعکس کنید و از انعکاس آن به منظور گرفتن تصویر برای اشتراک گذاری در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

در صورتی که قصد دارید تصاویری را از فضای بیرون ثبت کنید، بهترین زمان را می‌توان هنگام طلوع یا غروب دانست؛ این زمان برای تصویربرداری فوق‌العاده است.

۲: پیروی از قانون یک سوم

گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام

قانون یک سوم را می‌توان قانونی دانست که اکثر عکاسان حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند. قاب دوربین به ۹ بخش مساوی تقسیم شده که باعث ایجاد دو خط عمودی و افقی در طول قاب خواهد شد. شما باید موضوع اصلی تصویر را در کنار این خطوط و به جای مرکز قرار دهید تا یک عکس جذاب‌تر ایجاد شود.

قانون سوم اجازه می‌دهد تصویر به دو ناحیه تقسیم شود:

  • منطقه غالب؛ یعنی جایی که سوژه اصلی ظاهر می‌شود.
  • منطقه فرعی؛ پس زمینه موضوعی که ویژگی‌های تصویر را تنظیم می‌کند.

استفاده از قانون یک سوم سخت و دشوار نبوده و می‌توانید با تمرین کردن، عکس های حرفه ای را ثبت کنید.

۳: گرفتن عکس از زوایای غیرمنتظره

گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام

یکی از روش های عکاسی که می‌تواند باعث جذاب شدن تصاویر شود، گرفتن عکس از زوایای غیرمنتظره است. همواره سعی کنید حالت های مختلفی را در تصویربرداری استفاده کنید و بدین ترتیب، می‌توانید موفقیت‌های بسیار خوبی را به دست آورید.

۴: از زوم کردن زیاد خودداری کنید

گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام

قابلیت بزرگنمایی را می‌توان بیشترین سوء استفاده از ویژگی های دوربین گوشی های هوشمند دانست. زوم کردن زیاد تصاویر می‌تواند پس زمینه را وارد یک آشفتگی غیر قابل درک کند. شما باید به منظور گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام از بزرگنمایی بیش از حد خودداری کنید.

۵: از پس زمینه مناسب استفاده کنید

گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام

شما می‌توانید از پس زمینه برای افزودن عمق به تصویر صاف و دو بعدی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، یک جاده پر از پیچ یا محصولات زراعی می‌توانند پویایی عکس شما را به دنبال داشته باشند. سعی کنید از محیط های جذاب برای گرفتن تصویر و قرار دادن آن به عنوان پس زمینه تصاویر استفاده کنید.

۶: از فیلترها استفاده نکنید!

گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام

احتمالا گوشی های هوشمند دارای فیلترهای دوربین زیادی هستند و امکان دارد که شما همواره از آن‌ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که افراط و تفریط در هر کاری می‌تواند مشکل آفرین باشد، بنابراین در حد نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

۶ مورد از روش های گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام را می‌توان به عنوان قوانین اولیه تهیه تصاویر معرفی کرد که باید از جانب شما در نظر گرفته و رعایت شوند.

همراهان عزیز وب سایت گوشی سنتر، امیدواریم توانسته باشیم در زمینه گرفتن عکس جذاب برای اینستاگرام به شما کمک کرده باشیم. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

گوشی سنتر

سردبیر

کارشناس نرم افزار، علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، علی‌الخصوص گوشی‌های هوشمند! بیشتر وقت زندگی شخصی خودم رو برای تولید محتوای درجه یک گذاشتم و هدفم از تاسیس وب سایت گوشی سنتر، تبدیل شدن به یک مرجع نقد و بررسی بوده تا کاربران عزیز بتونن به یک وب سایت درجه یک و بی‌طرف، اطمینان کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن