صفحه اصلیگوشی هوشمندمقالات آموزشی

۱۰ مورد از مشکلات رایج گلکسی نوت ۱۰ + راه حل آن‌ها

کاربران مشکلات زیادی از گلکسی نوت ۱۰ (Galaxy Note 10) گزارش داده‌اند و ما ۱۰ مورد از مشکلات رایج گلکسی نوت ۱۰ به همراه راه حل آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ را می‌توان یکی از جدیدترین گوشی های پرچمدار شرکت سامسونگ معرفی کرد. این گوشی موبایل دارای جدیدترین رابط کاربری One UI 2.0 بوده که مبتنی بر سیستم عامل اندروید ۱۰ است و می‌توان آن را به عنوان آخرین سیستم عامل اندروید هم معرفی کرد. با این که گوشی Galaxy Note 10 به طور جدی یک دستگاه قدرتمند و پرچمدار به حساب می‌آید، اما هنوز هم دارای مشکلاتی است. در حقیقت کاربران سامسونگ در سراسر جهان خطاهایی را گزارش داده‌اند که تقریبا در تمام گوشی های گلکسی Note 10 رایج است. ما در این مقاله از وب سایت گوشی سنتر قصد داریم شما را با مشکلات رایج گلکسی نوت ۱۰ آشنا کنیم. همانطور که می‌دانید قیمت گوشی گلکسی نوت ۱۰ زیاد بوده و بروز مشکلات هم می‌تواند فقط باعث ناراحتی شود.

نقد و بررسی گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس

مشکلات رایج گلکسی نوت ۱۰

  • ۱: مشکلات اندروید ۱۰ گوشی گلکسی نوت ۱۰
  • ۲: داغ شدن گلکسی نوت ۱۰
  • ۳: مشکلات وای فای گلکسی نوت ۱۰
  • ۴: مشکلات تاچ گلکسی نوت ۱۰
  • ۵: ماندگاری کم باتری گلکسی نوت ۱۰
  • ۶: فریز شدن گلکسی نوت ۱۰
  • ۷: مشکلات سیگنال و آنتن دهی گلکسی نوت ۱۰
  • ۸: مشکلات تمام صفحه نشدن برنامه ها در گلکسی نوت ۱۰
  • ۹: مشکلات حسگر اثر انگشت گلکسی نوت ۱۰
  • ۱۰: کار نکردن قلم اس پن گلکسی نوت ۱۰

موارد بالا را می‌توان ۱۰ موضوعی دانست که در این مقاله قصد داریم به بررسی و روش‌های حل آن‌ها اشاره کنیم.

۱: مشکلات اندروید ۱۰ گوشی گلکسی نوت ۱۰

اندروید ۱۰ در سامسونگ Galaxy Note 10 با رابط کاربری سفارشی One UI 2.0 همراه بوده و این بدان معناست که حتی اگر اندروید ۱۰ قبل از انتشار بروزرسانی، تعدادی از آپدیت‌های بتا را هم پشست سر گذاشته باشد، اما هنوز هم مشکلاتی دارد. جدا از موضوعات مختلف ذکر شده در بالا، ممکن است اندروید ۱۰ سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ آن قدر هم یکنواخت نباشد که تصور می‌شود.

برخی کاربران گزارش داده‌اند این گوشی پس از دریافت بروزرسانی اندروید ۱۰، کندتر شده و داغ می‌کند. در صورتی که این اتفاق برای گوشی شما هم افتاده است، کافی‌ست دستگاه را راه‌اندازی مجدد کنید و چند کار را به صورت همزمان انجام ندهید تا در بروزرسانی‌های بعدی، مشکلات حل شوند.

۲: داغ شدن گلکسی نوت ۱۰

هنگامی که گوشی در حال کار است، ممکن است بیشتر از اندازه داغ شوند؛ این احتمال وجود دارد که شما در حال انجام چند کار سنگین به صورت همزمان هستید و امری طبیعی است. توجه داشته باشید که این گرما به دلیل فشار زیاد روی پردازنده، باتری و سایر اجزای درگیر می‌باشد.

برای رفع داغ شدن گوشی گلکسی نوت ۱۰ کافی است تمام برنامه های در حال اجرا را ببندید و گوشی را برای چند دقیقه کنار بگذارید. شما می‌توانید گوشی را برای چند دقیقه خاموش کنید.

۳: مشکلات وای فای گلکسی نوت ۱۰

یکی از رایج ترین مشکلاتی که به محض آپدیت اندروید ۱۰ در گلکسی نوت ۱۰ مورد توجه قرار گرفت را می‌توان مشکل وای فای دانست. توجه داشته باشید که مشکلات نمی‌توانند علت یکسانی داشته باشند، زیرا امکان دارد روتر دچار مشکل باشد. شما باید وای فای خود را روشن کنید و ببینید آیا می‌تواند شبکه‌های اطراف را پیدا کند؟ در صورتی که موفق به پیدا کردن شبکه های وای فای اطراف شد، اما اتصال برقرار نشد، باید گوشی را چند ثانیه در حالت پرواز قرار دهید و سپس دوباره امتحان کنید.

در صورتی که موفق به حل مشکل وای فای گلکسی نوت ۱۰ نشدید، بهتر است گوشی را خاموش کرده و بعد از چند دقیقه روشن کنید. همین کار را با روتر خود هم انجام دهید. در صورتی که گوشی شما به شبکه متصل شود، اما اینترنت وجود نداشته باشد، می‌توانید به ISP مراجعه کنید تا اختلالات مورد بررسی قرار گیرد. یکی از رایج ترین مشکلات وای فای که مردم گزارش می‌دهند هم سیگنال ضعیف وای فای است؛ برای رفع این مشکل هم باید بتوانید روتر بهتری تهیه کنید.

۴: مشکلات تاچ گلکسی نوت ۱۰

یکی از مشکلاتی که به صورت رایج در گوشی های هوشمند شاهد هستیم را می‌توان لمس صفحه نمایش دانست. سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ دارای یک ویژگی داخلی بوده که هرگونه لمس تصادفی را غیرفعال خواهد کرد. شما باید وارد تنظیمات شوید و از بخش صفحه نمایش، گزینه لمس تصادفی (Accidental Touch Protection) را غیرفعال کنید. هنگامی که این گزینه را غیرفعال کنید، احتمالا مشکل حل خواهد شد. همچنین می‌توانید گزینه Lift to Wake را هم غیرفعال کنید، زیرا با هر بار بالا بردن و حرکت دادن دستگاه، صفحه نمایش روشن خواهد شد.

۵: ماندگاری کم باتری گلکسی نوت ۱۰

مشکلات رایج گلکسی نوت 10 - 1

قطعا کاربران زیادی هنگام خرید گوشی هوشمند به قدرت باتری توجه خواهند کرد. با این که گلکسی نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس دارای باتری های قدرتمندی هستند، اما کاربران زیادی شکایت دارند که گوشی آن‌ها بعد از آپدیت اندروید ۱۰ دچار مشکل شده است.

بعید به نظر می‌رسد باتری دستگاه آسیب دیده باشد، زیرا فقط چند ماه از معرفی دو گوشی سامسونگ گذشته است. امکان دارد برخی از برنامه‌ها، مصرف باتری بیشتری داشته باشند. شما می‌توانید مدیریت مصرف باتری را از بخش تنظیمات، Device Care انتخاب کنید تا بتوانید میزان مصرف شارژ توسط برنامه‌ها را بررسی نمایید.

در ادامه ابزار بهینه‌سازی باتری سامسونگ هم در دسترس شما قرار دارد. در صورتی که در حال مسافرت هستید، این امکان وجود دارد به دلیل نوسانات شبکه، باتری گوشی زودتر خالی شود. بر اساس اطلاعات موجود، ویژگی Battery Saver می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در مصرف باتری داشته باشد. بد نیست بدانید راه‌اندازی مجدد دستگاه هم می‌تواند در بهبود وضعیت باتری موثر باشد.

۶: فریز شدن گلکسی نوت ۱۰

با این که گلکسی نوت ۱۰ دارای مشخصات قدرتمند و قابلیت‌های زیادی است، اما یکی از مشکلات رایج آن را می‌توان فریز شدن دستگاه عنوان کرد. این بدان معنا نیست که گوشی هنگ می‌کند و هیچ کاری نمی‌توان انجام داد، اما ممکن است گاهی وقت‌ها به سختی کار کند.

آسان‌ترین روش حل یکی فریز شدن که یکی از مشکلات رایج گلکسی نوت ۱۰ هم به حساب می‌آید را می‌توان راه‌اندازی مجدد دستگاه دانست؛ Restart کردن گلکسی نوت ۱۰ بسیار ساده بوده و تنها باید دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید. این کار به راحتی می‌تواند گوشی را از وضعیت فریز ، نجات دهد.

۷: مشکلات سیگنال و آنتن دهی گلکسی نوت ۱۰

یکی دیگر از مشکلات رایج گلکسی نوت ۱۰ را می‌توان مربوط به سیگنال دانست. علت‌های زیادی برای از دست دادن سیگنال گوشی وجود دارد که هر کدام می‌توانند تاثیر زیادی داشته باشند. لازم است بدانید برخی ویروس‌ها می‌توانند توانایی گوشی هوشمند در زمینه دریافت صحیح سیگنال را تحت‌الشعاع قرار دهند که البته می‌توانید این مشکل را به وسیله نصب یک آنتی ویروس ، حل کنید.

راه‌حل‌های دیگری هم برای دریافت سیگنال گوشی گلکسی نوت ۱۰ وجود دارد که می‌توان به خاموش و روشن کردن دستگاه اشاره کرد. همچنین می‌توانید با ورود به تنظیمات گوشی و در ادامه بخش سیم کارت، نوع شبکه خود را به ۲G ، ۳G و LTE تغییر دهید.

۸: مشکلات تمام صفحه نشدن برنامه ها در گلکسی نوت ۱۰

هشتمین مورد از مشکلات رایج گلکسی نوت ۱۰ را می‌توان تمام صفحه نشدن برنامه‌ها دانست. با این که قابلیت مربوطه باید توسط توسعه‌دهندگان تعیین شود، اما شما هم می‌توانید این مشکل را حل کنید.

کافی است وارد تنظیمات و بخش نمایشگر (Display) شوید تا گزینه Full Screen را انتخاب کنید. با انجام این کار، تمام برنامه‌ها به صورت تمام صفحه نمایش داده خواهند شد.

۹: مشکلات حسگر اثر انگشت گلکسی نوت ۱۰

مشکلات رایج گلکسی نوت 10 - 2

گوشی های سامسونگ گلکسی اس ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ مجهز به حسگر اثر انگشت اولتراسونیک هستند، اما نقص جزئی دارد که باید حل شود. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، برخی کاربران می‌توانستند گوشی هوشمند خود را بدون قرار دادن انگشت روی نمایشگر هم باز کنند.

پس از انتشار گزارش‌ها، سامسونگ یک فایل آپدیت منتشر کرد و مدعی بود که مشکل حل شده است، با این که هنوز نمی‌توان این مسئله را با قاطعیت گفت. در هر صورت بهتر است در صورت نداشتن اطمینان نسبت به حل مشکل حسگر اثر انگشت گوشی گلکسی نوت ۱۰، از تعیین رمز عبور اثر انگشت خودداری کنید.

۱۰: کار نکردن قلم اس پن گلکسی نوت ۱۰

مشکلات رایج گلکسی نوت 10 - 3

گوشی های سری نوت سامسونگ به دلیل داشتن قلم اس پن، محبوبیت زیادی دارند و گلکسی نوت ۱۰ هم از این قاعده مستثنی نیست. با این که داشتن محافظ نمایشگر می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی حفاظت از نمایشگر داشته باشد، اما نباید فراموش کرد قلم S-Pen برای این که بتواند کار خود را انجام دهد، نیاز دارد به خوبی روی نمایشگر کشیده شود و همین مسئله ممکن است باعث شود به خوبی کار نکند. شما باید بتوانید محافظ نمایشگر را بردارید و بدین ترتیب، بهبود وضعیت و قابلیت اس پن را مشاهده کنید.

همراهان عزیز وب سایت گوشی سنتر، امیدواریم توانسته به شما در حل مشکلات رایج گلکسی نوت ۱۰ کمک کرده باشیم. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

گوشی سنتر

سردبیر

کارشناس نرم افزار، علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، علی‌الخصوص گوشی‌های هوشمند! بیشتر وقت زندگی شخصی خودم رو برای تولید محتوای درجه یک گذاشتم و هدفم از تاسیس وب سایت گوشی سنتر، تبدیل شدن به یک مرجع نقد و بررسی بوده تا کاربران عزیز بتونن به یک وب سایت درجه یک و بی‌طرف، اطمینان کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن