صفحه اصلیکامپیوترمقالات آموزشی

تبدیل Wav به MP3 ؛ تبدیل فرمت آهنگ را به سادگی انجام دهید

خرید باتری در امداد موبایل

فایل های موسیقی با فرمت‌های مختلفی هستند که MP3 محبوبیت زیادی دارد و ما قصد داریم شما را با روش های تبدیل Wav به MP3 آشنا کنیم.

بسیاری از دستگاه‌های صوتی برای ضبط صدا از فرمت WAV استفاده می‌کنند. برخی از برنامه‌های ضبط تماس هم از فرمت WAV بهره می‌برند و نیازی به فایلی از نوع MP3 ندارند، اما فایل‌های WAV حجم بیشتری دارند، بنابراین بهتر است از روش تبدیل wav به mp3 استفاده کنیم. در این میان پرسشی به وجود می‌آید که چگونه می‌توان یک فایل WAV را به MP3 تبدیل کرد؟ ما در این مطلب قصد داریم شما را با روش تبدیل فایل wav به mp3 آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

چرا باید فایل wav را به mp3 تبدیل کرد؟

فایل WAV (فرمت فایل صوتی Waveform) چند سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نوعی نسبت به Mp3 ، قدیمی‌تر به حساب می‌آید. فایل Wav امواج صوتی را ضبط کرده و یک پخش دیجیتالی بسیار نزدیک از یک پدیده آنالوگ به حساب می‌آید.

تبدیل WAV به MP3 کار ساده‌ای است، اما پیدا کردن ابزار برای این کار ممکن است برای شما مشکل ساز باشد. علت تبدیل این فایل چیست؟

 • فایل WAV حجم بسیاری دارد
 • ویرایش فایل MP3 ساده است
 • اشتراک گذاری فایل MP3 آسان است

تبدیل فایل wav به mp3 امر معقولی است، به ویژه اگر صوتی باشد که می‌خواهید برای بلند مدت از آن استفاده کنید. کاربران کامپیوتر برای تبدیل فایل wav سه ابزار مختلف در اختیار دارند، همانند:

 • VLC Media Player
 • Audacity
 • iTunes

در صورتی که دارای کامپیوترهایی با سرعت عملکرد پایین هستید، باید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید تا سرعت انجام کار تبدیل فرمت فایل موسیقی بالاتر برود.

روش تبدیل wav به Mp3 در VLC Media Player

VLC Media Player را می‌توان یکی از محبوب‌ترین ابزارهای رایگان موجود در تمام سیستم عامل‌ها به حساب آورد؛ این برنامه رایگان، منبع باز و منعطف، قادر به پخش و تبدیل هر رسانه‌ای است و همین مسئله هم آن را به ابزاری ایده آل برای تبدیل فایل wav به mp3 تبدیل کرده است.

در برخی موارد، حتی با ذخیره کردن آهنگ از یک فیلم، می‌تواند فایل ویدیویی را به فایل صوتی تبدیل کند. از آن جایی که VLC Media Player منبع باز است، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. با این حال اگر فکر می‌کنید که مفید است، ارزش دارد به حمایت از سازنده آن بپردازید.

برای تبدیل فایل‌های صوتی در VLC Media Player، برنامه را اجرا کنید و فرآیند Media> Convert / Save را انجام دهید.

تبدیل Wav به MP3 - 1

در تب File ، روی Add کلیک کنید. به فایل WAV که می‌خواهید آن را جستجو کنید رفته و Open را انتخاب کنید. روی گزینه Convert / Save کلیک کرده و منوی کشویی Profile را باز کنید. در اینجا گزینه Audio – MP3 را پیدا کنید.

تبدیل Wav به MP3 - 2

این را انتخاب کنید، سپس نام فایل مبدا و مقصد را برای تبدیل در Destination تنظیم کنید.

در نهایت، برای شروع فرآیند تبدیل بر روی استارت کلیک کنید. چند دقیقه بعد، فایل MP3 جدید برای دانلود آماده خواهد شد.

روش تبدیل فایل wav به Mp3 با استفاده از Audacity

یکی دیگر از ابزارهای رایگان و منبع باز که می‎توانید از آن استفاده کنید و فایل WAV را به MP3 تبدیل نمایید، Audacity نام دارد. معمولاً به عنوان یکی از محبوب‌ترین ابزارهای ویرایش فایل صوتی شناخته شده و در واقع یک ایستگاه کاری دیجیتال صوتی (DAW) به حساب می‌آید.

 • برای تبدیل فایل WAV خود به MP3 ، ابتدا Audacity را اجرا کرده و سپس به File> Open مراجعه کنید تا به فایل WAV دسترسی داشته باشید. پس از باز کردن فایل موردنظر، فایل را بررسی کنید، شاید بخواهید ویرایشی روی آن داشته باشید. برای انجام عملیات تبدیل باید از منو مراحل File> Export> Export as MP3 را سپری کنید.

تبدیل Wav به MP3 - 3

 • هنگامی که از شما خواسته شد، یک نام جدید وارد کنید، پس از وارد کردن، آن را ذخیره نمایید. شما همچنین می‌توانید برچسب‌هایی را هم برای فایل MP3 خود در نظر گیرید.
 • گذشته از آن می‌توان بخشی از فایلWAV را به صورت MP3 انتقال داد. ابتدا قسمتی را که می‌خواهید انتقال داده شود باید با فرآیند File> Export> Export فایل صوتی را انتخاب کنید. از باکس Save as Type استفاده کرده تا قالب انتقال را انتخاب کنید، سپس ذخیره نمایید و در صورت لزوم برچسب‌هایی را هم اضافه کنید.

البته هر دو روش موجب ایجاد یک فایل MP3 خواهند شد.

روش تبدیل فایل wav به Mp3 با استفاده از iTunes

اگر iTunes را روی رایانه شخصی خود نصب نکردید، احتمالاً از آیپد یا آیفون اپل برخوردار نیستید. نرم افزار دسکتاپ اپل داده‌ها را از رایانه شخصی شما با یک دستگاه iOS همگام سازی می‌کند و بالعکس می‌توان داده را از گوشی به سیستم دسکتاپی منتقل کرد.

با این حال، آیتونز همچنین دارای چندین ابزار مفید برای تبدیل فرمت‌های فایل صوتی است. یکی از این مبدل‌ها تبدیل فایل wav به mp3 است.

 • برای استفاده از مبدل، ابتدا باید وارد تنظیمات شوید. در iTunes، به بخش Open Edit > Preferences مراجعه داشته باشید. در تب General، گزینه Import Settings را پیدا کنید و گزینه Import-drop-down را به حالت MP3 تغییر دهید. تنظیم کیفیت را مطابق با شرایط خود همگام سازید، سپس Confirm را کلیک کنید و مجدداً خارج شوید.

تبدیل Wav به MP3 - 4

 • در مرحله بعد، فایل WAV را در رایانه خود پیدا کرده و سپس روی آن کلیک راست کنید و به بخش Open with> iTunes بروید. از طرف دیگر با منوی File در iTunes از افزودن فایل به کتابخانه استفاده کنید.

تبدیل Wav به MP3 - 5

 • فایل WAV را در iTunes پیدا کرده و کلیک راست کنید. در منو فهرست، Create MP3 را پیدا کنید. روش دیگر، فایل WAV را انتخاب کرده و به دنبال مراحل Open File > Create New Version > Create MP3 Version باشید.

بهترین مبدل آنلاین فایل Wav به MW3

اگر به دنبال تبدیل سریع و شلوغ هستید، ابزارهای مختلف آنلاین برای انجام این تبدیل فرمت وجود دارد. Zamzar.com یکی از این موارد بوده که کاربری ساده دارد، ابزاری که برای تبدیل تقریباً هر نوع فایلی که می‌خواهید، طراحی شده است. این ابزار برای تبدیل Wav به MW3 هم است.

با رفتن به www.zamzar.com عملیات را شروع کنید. کلید Add files را پیدا کنید و از این گزینه برای جستجو فایل Wav در رایانه شخصی استفاده کنید. روش دیگر، دایرکتوری مربوطه را روی رایانه شخصی خود باز کرده و فایل WAV را به روی کلید موردنظر بکشید. فایل WAV برای تبدیل شدن، انتخاب خواهد شد.

در مرحله بعد، روی منوی کشویی Convert To کلیک کنید و mp3 را انتخاب کنید.

تبدیل Wav به MP3 - 6

پس از تکمیل شدن، روی گزینه Convert Now کلیک کنید. لطفا صبر کنید تا فایل شما تبدیل شود. پس از اتمام عملیات تبدیل، روی کلید Download کلیک کرده تا فایل MP3 تبدیل شده، بارگیری شود.

شعار وب سایت www.zamzar.com به عنوان تبدیل فایل آسان انتخاب شده و واقعا نیز چنین است. تا زمانی که از سرعت اینترنت مناسب برخوردار هستید، روی سیستم دسکتاپی یا گوشی هوشمند خود فرآیند تبدیل به سادگی صورت می‌پذیرد. این سایت محدودیتی برای کاربران رایگان دارد، بنابراین برای برخورداری از خدمات ویژه عضویت پریمیوم را دریافت کنید.

تبدیل آسان فایل Wav به MP3

در این مرحله باید بدانید که چگونه یک فایل WAV را به MP3 تبدیل کنید. این کار با ابزارهای آنلاین (از جمله zamzar.com) و همچنین برنامه‌های دسکتاپ امکان پذیر است. در حالی که Audacity ، VLC و iTunes همه در تبدیل فایل WAV حجیم به MP3 فشرده کارآمد هستند، در بیشتر موارد متوجه خواهید شد که ابزارهای آنلاین گزینه راحت و ساده‌ای هستند. بیشتر فایل‌های صوتی را می‌توان به MP3 تبدیل کرد. این فایل به دلیل حجم کم و کیفیت مناسب کاربری بسیاری دارد.

همراهان عزیز وب سایت گوشی سنتر، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی درباره روش تبدیل فایل آهنگ و موسیقی در اختیارتان قرار داده باشیم. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

باتری موبایل در امداد موبایل

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن