صفحه اصلیگوشی هوشمندمقالات آموزشی

آموزش کامل حذف اکانت جیمیل در اندروید ، کامپیوتر و iOS

آیا تصمیم به حذف جیمیل دارید؟ آیا با حذف اکانت جیمیل برای همیشه آشنا هستید؟ ما قصد داریم حذف اکانت جیمیل در اندروید ، کامپیوتر و iOS را آموزش دهیم.

ساخت حساب کاربری جیمیل را می‌توان کار نسبتا ساده‌ای توصیف کرد، اما حذف آن می‌تواند کمی پیچیده‌تر به نظر برسد. البته کاربران دلایل خاص خود را برای حذف جیمیل دارند که قابل احترام است، اما در هر صورت باید به خوبی در این زمینه فکر کنند، زیرا حذف اکانت جیمیل برای همیشه ممکن است دردسرساز باشد و مشکلاتی را در آینده به وجود آورد. توجه داشته باشید که امکان پس گرفتن حساب کاربری جیمیل پس از یک مدت کوتاه، دور از ذهن نیست و گوگل هم کلیه ایمیل‌ها را به صورت فوری پاک نخواهد کرد. بهترین کار را می‌توان قبل از حذف اکانت جیمیل ، بکاپ گرفتن از کلیه اطلاعات و پیام های جیمیل دانست. ما در این بخش قصد داریم روش حذف اکانت جیمیل در اندروید ، کامپیوتر و iOS را آموزش دهیم.

حذف اکانت جیمیل در کامپیوتر

گام اول: در مرحل اول پاک کردن اکانت جیمیل در کامپیوتر باید وارد صفحه مدیریت شوید. شما می‌توانید از این لینک برای ورود به بخش مربوطه استفاده کنید.

آموزش کامل حذف اکانت جیمیل - 1

گام دوم: گزینه اطلاعات و شخصی سازی (Data & Personalization) را انتخاب نمایید.

آموزش کامل حذف اکانت جیمیل - 2

گام سوم: در پنجره جدید به دنبال بخش Download, Delete or Make a Plan for Your Data بگردید و گزینه Delete a Service or Your Account را انتخاب کنید.

آموزش کامل حذف اکانت جیمیل - 3

گام چهارم: در صفحه جدید هم گزینه حذف سرویس گوگل (Delete a Google Service) را انتخاب کرده و به دنبال آن هم روی حذف سرویس (Delete a Service) کلیک کنید.

در این بخش از شما خواسته می‌شود به منظور رعایت اهداف امنیتی وارد حساب کاربری خود شوید. برای ادامه وارد اکانت گوگل شوید که حساب جیمیل شما هم به حساب می‌آید.

آموزش کامل حذف اکانت جیمیل - 4

گام پنجم: در صفجه جدید اکانت جیمیل را که می‌خواهید حذف کنید، انتخاب نمایید و گزینه Delete را بزنید. سپس مراحل را برای نهایی کردن حذف دنبال کنید.

حذف اکانت جیمیل در اندروید

آموزش کامل حذف اکانت جیمیل - 5

شما برای حذف جیمیل از گوشی سامسونگ یا حذف جیمیل از گوشی هواوی و سایر گوشی های اندروید، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

گام اول: برنامه جیمیل (Gmail App) را در گوشی اندروید خود باز کنید.

گام دوم: به سمت پایین حرکت کرده و بخش مربوط به تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

گام سوم: در بخش تنظیمات هم به دنبال حساب گوگل (Google Account) بگردید و آن را انتخاب کنید.

گام چهارم: گزینه Data & Personalization را پیدا کرده و انتخاب کنید.

گام پنجم: به سمت پایین حرکت کرده و سپس روی Downoad, Delete or Make a Plan for Your Data و در ادامه گزینه Delete a Service or Your Account ضربه بزنید.

آموزش کامل حذف اکانت جیمیل - 6

گام ششم: در صفحه جدید هم گزینه Delete a Google Service را انتخاب کنید. همانند مرحله حذف اکانت جیمیل در کامپیوتر ، باز هم باید وارد حساب کاربری خود شوید.

آموزش کامل حذف اکانت جیمیل - 7

گام هفتم: جیمیل را پیدا کرده و مراحل را برای حذف آن ادامه دهید و به سرانجام برسانید که همان حذف اکانت جیمیل برای همیشه است.

حذف اکانت جیمیل در آیفون و iOS

از آن جایی که سیستم عامل iOS دارای تنظیمات مربوط به گوگل به صورت پیش فرض نیست، بنابراین برای حذف اکانت جیمیل باید برنامه Gmail را از اپ استور دانلود و نصب کنید تا بتوانید کار را انجام دهید.

گام اول: برنامه جیمیل (Gmail App for iOS) را باز کرده و وارد منو شوید.

گام دوم: از منو وارد تنظیمات شوید و از بخش Your Account، گزینه مدیریت حساب گوگل (Manage Your Google Account) را انتخاب کنید.

گام سوم: بخش مربوط به Data & Personalization را پیدا و روی آن ضربه بزنید.

گام چهارم: در صفحه جدید، بخش Download, Delete or Make a Plan for Your Data را انتخاب کرده تا بتوانید در ادامه Delete a Service or Your Account را هم انتخاب نمایید.

گام پنجم: گزینه حذف سرویس (Delete a Service) را انتخاب کنید. باز هم در این مرحله ممکن است از شما خواسته شود تا وارد حساب کاربری خود شوید.

گام ششم: در صفحه بعدی هم جیمیل خود را پیدا کرده و گزینه Delete را انتخاب نمایید، سپس ادامه فرآیند را دنبال کنید تا در نهایت حذف کردن جیمیل از گوشی آیفون انجام شود.

همراهان عزیز وب سایت گوشی سنتر، امیدواریم توانسته باشیم آموزش خوبی برای حذف کردن جیمیل را ارائه کنیم. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

گوشی سنتر

سردبیر

کارشناس نرم افزار، علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، علی‌الخصوص گوشی‌های هوشمند! بیشتر وقت زندگی شخصی خودم رو برای تولید محتوای درجه یک گذاشتم و هدفم از تاسیس وب سایت گوشی سنتر، تبدیل شدن به یک مرجع نقد و بررسی بوده تا کاربران عزیز بتونن به یک وب سایت درجه یک و بی‌طرف، اطمینان کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن