صفحه اصلیگوشی هوشمندمقالات آموزشیهدر سایت

ضدعفونی گوشی موبایل خود را با ۵ مرحله ساده و کاربردی

خرید باتری در امداد موبایل

کرونا ویروس نظم جهان را به هم زده و ضدعفونی گوشی موبایل ، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. ما قصد داریم اهمیت و روش ضدعفونی گوشی را به شما آموزش دهیم.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید همواره در زندگی شخصی مورد توجه قرار گیرد را می‌توان نظافت دانست. انسان همیشه در معرض آلودگی‌های مختلف قرار دارد و هم اکنون با شیوع کرونا ویروس در جهان، زندگی افراد تحت‌الشعاع قرار گرفته است. متاسفانه ویروس کرونا در ایران در حال قربانی گرفتن بوده و این مسئله نتوانسته توجه مردم را جلب کند. یکی از آلوده‌ترین لوازمی که همواره در کنار ما قرار دارد، گوشی موبایل بوده و ما قصد داریم روش ضدعفونی گوشی موبایل را به شما آموزش دهیم تا بتوانید با این کار، مانع آلوده شدن خود به ویروس کرونا یا سایر آلودگی‌ها شوید؛ با ما همراه باشید.

۱: قاب گوشی را پاک کنید

ضدعفونی گوشی موبایل - 2

شما می‌توانید با جدا کردن قاب گوشی و شستن آن با آب و صابون، به راحتی قاب گوشی را پاکیزه کنید. در صورتی که نمی‌خواهید این کار را انجام دهید، کافی‌ست از الکل ۷۰ درصد استفاده کنید که خاصیت ضدعفونی کردن را دارد.

شما باید یک پارچه نرم را بردارید و آن را به الکل ۷۰ درصد آغشته کنید. در ادامه به راحتی ضدعفونی گوشی را انجام دهید. توجه داشته باشید که پس از انجام کار، باید گوشی را در یک گوشه‌ای قرار دهید تا الکل، تبخیر شود. بد نیست بدانید امکان استفاده از اسپری تمیزکننده مبتنی بر الکل هم می‌تواند گزینه خوبی باشد.

۲: ضدعفونی گوشی

ضدعفونی گوشی موبایل - 4

کلیه مراکز بهداشتی از گوشی به عنوان یکی از منابع مهم آلودگی یاد کرده‌اند که باید همواره ضدعفونی شود. با این که برخی گوشی‌های هوشمند ضد آب هستند، اما این دلیل نمی‌شود که بخواهید گوشی خود را به زیر آب ببرید.

شما کافی‌ست قاب محافظ را با روش ذکرشده، ضدعفونی کنید و هنگامی که به نمایشگر رسیدید هم کار مشابهی را انجام دهید. یکی از اشتباهاتی که ممکن است کاربران انجام دهند، استفاده از محلول‌های سفیدکننده برای ضدعفونی کردن گوشی هوشمند بوده که کار بسیار غلطی است و می‌تواند باعث خرابی دستگاه شود. بهترین محلولی که می‌توانید برای ضدعفونی کردن گوشی مورد استفاده قرار دهید، الکل ۷۰ درصد بوده که مقداری از آن را روی دستگاه بپاشید و با یک پارچه تمیز یا دستمال کاغذی، نمایشگر و طرفین گوشی را پاک کنید.

استفاده از یک پارچه خشک و بدون پرز می‌تواند مانع خرابی نمایشگر شود. البته بسیاری از نمایشگرها توسط کاربران مجهز به یک محافظ گلس شده‌اند که این مسئله می‌تواند نگرانی کاربران را در زمینه نوع جنس پارچه‌ای که استفاده می‌کنند، کاهش دهد. در حقیقت پوشش نمایشگر از جنس بسیار خاصی بوده و در صورتی که موارد گفته شده را رعایت نکنید، امکان خرابی و خسارت، وجود دارد.

۳: گوشی ضدعفونی شده را کنار بگذارید

هم اکنون باید گوشی ضدعفونی شده خود را در یک گوشه‌ای قرار دهید تا الکل موجود روی آن، به خوبی تبخیر شود و بتوانید از آن مجددا استفاده کنید. این کار باعث می‌شود آلودگی‌ها به خوبی رفع شوند و دیگر جایی برای نگرانی وجود نداشته باشد.

۴: دستان خود را بشویید

ضدعفونی گوشی موبایل - 3

CDC یا مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها توصیه کرده است که کاربران گوشی‌های هوشمند باید بعد از ضدعفونی کردن موبایل ، دستان خود را به خوبی مورد شست و شو قرار دهند.

یکی از نکاتی که باید مورد توجه قرار دهید، بدون تردید شستن دستان خود با آب و صابون، آن هم به مدت ۴۰ ثانیه است. متاسفانه زمان ۲۰ ثانیه برای شست و شوی دستان میان افراد جامعه، رایج شده که به نظر می‌رسد زمان شست و شو با مواد الکلی است. بهتر است دستان خود را به صورت کامل و ما مواد شوینده تا ۴۰ ثانیه با آب گرم، شست و شو دهید تا بتوانید نگرانی از نظر ابتلا به کرونا ویروس را از خود دور کنید.

۵: ضدعفونی گوشی به صورت مرتب

بهترین کار برای رفع آلودگی از گوشی موبایل را می‌توان ضد عفونی کردن گوشی ، آن هم به طور مرتب دانست. هر زمان که از منزل خارج می‌شوید و باز می‌گردید، باید ضدعفونی گوشی را به عنوان یک اولویت در نظر بگیرید.

امید است با رعایت نکات بهداشتی و قرنطینه خانگی، هر چه سریع‌تر شاهد ریشه‌کن شدن ویروس منحوس کرونا از ایران باشیم.

همراهان عزیز وب سایت گوشی سنتر، امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی درباره روش ضدعفونی گوشی موبایل را در اختیارتان قرار دهیم. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

باتری موبایل در امداد موبایل

سردبیر

کارشناس نرم افزار، علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، علی‌الخصوص گوشی‌های هوشمند! بیشتر وقت زندگی شخصی خودم رو برای تولید محتوای درجه یک گذاشتم و هدفم از تاسیس وب سایت گوشی سنتر، تبدیل شدن به یک مرجع نقد و بررسی بوده تا کاربران عزیز بتونن به یک وب سایت درجه یک و بی‌طرف، اطمینان کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن